Wyślij wiadomość

SABIC i CJ CHEILJEDANG współpracują nad pierwszą na świecie gotową do spożycia miską do pakowania ryżu wykonaną z 25% certyfikowanego PP w Korei

December 1, 2023

najnowsza sprawa firmy na temat SABIC i CJ CHEILJEDANG współpracują nad pierwszą na świecie gotową do spożycia miską do pakowania ryżu wykonaną z 25% certyfikowanego PP w Korei

Firma SABIC, światowy lider w branży chemicznej, ogłosiła, że jej produkcja TRUCIRCLE, która ma charakter kontaktowy z żywnością,TMW związku z powyższym Komisja uznaje, że w odniesieniu do produktu objętego postępowaniem, o którym mowa w art. 1 ust. 1 lit. a) rozporządzenia (WE) nr 1225/2009, Komisja powinna uznać, że produkt objęty postępowaniem jest objęty postępowaniem, jeżeli:Sztywne miski są pierwszymi tego rodzaju z wykorzystaniem certyfikowanego PP z odnawialnych źródeł w opakowaniach gotowych do spożycia ryżu w Azji i Pacyfiku i są zgodne z silnym planem zrównoważonego rozwoju CJ “Nature to Nature”.

Mohammed Al-Zahrani, wiceprezes działu polipropylenowego SABIC, komentuje:¢Marki spożywcze na całym świecie coraz częściej poszukują materiałów, które pomogą im zmniejszyć emisję dwutlenku węgla, nie naruszając ich wydajnościJesteśmy bardzo zadowoleni z okazji, aby zademonstrować szeroką wiedzę specjalistyczną SABIC w zakresie zrównoważonych żywic PP do sztywnych pojemników spożywczych.Nasze certyfikowane źródła odnawialnych pochodzące z naszego portfolio TRUCIRCLE wykorzystywane w miskach ryżowych CJ's Hetbahn spełniają przepisy dotyczące kontaktu z żywnością, a także zapewnia taką samą łatwość przetwarzania i wysoką jakość użytkowania końcowego jak konkurencyjni, całkowicie dziewicze polimery.

Marka Hetbahn, która jest jedną z największych marek w branży ryżu gotowanego i rozszerza obecnie swoje portfolio produktów o owsiankę, ryż mrożony, ryż gotowany z zupą itp.,Pierwotnie uruchomiony w 1996 r. oznacza świeżo zebrany i gotowany ryż i zmienił postrzeganie przez konsumentów koreańskiej kultury ryżowejZiarna ryżu są polerowane w ścisłym procesie surowcowym, gotowane tego samego dnia i pakowane w środowisku sterylnym, aby zachować pyszny smak ryżu.

Wyprodukowane są przez wytłaczanie arkuszy i następne termoformowanie. The PP polymer from SABIC’s TRUCIRCLE portfolio has a certified renewable content of 25% and provides the critical attributes of dimensional stability and heat resistance required when microwaving the rice directly in the cupPonadto zużyte miski mogą być zwrócone do sztywnego strumienia recyklingu PP, aby odzyskać ich wartość materialną i umożliwić bardziej obiegujący przemysł opakowaniowy.

CJ już rozpoczął wprowadzenie nowych misek ryżowych Hetbahn w sklepach E-Mart, jednej z największych sieci spożywczych w Korei Południowej.

Grace Kim, wiceprezes ds. badań i rozwoju globalnych opakowań w CJ, dodaje: "Jesteśmy podekscytowani możliwością uruchomienia naszego pierwszego certyfikowanego opakowania spożywczego ISCC PLUS z odnawialnym PP od SABIC.Jest to ważny kamień milowy w naszych trwających wysiłkach na rzecz zmniejszenia śladu węglowego i zminimalizowania wykorzystania surowców opartych na kopalniach w naszych opakowaniach.Utrzymanie wysokich standardów jakości i bezpieczeństwa jest dla naszej firmy najwyższym priorytetem, jednocześnie dostarczając coraz bardziej przyjazne dla środowiska i zrównoważone opakowania.Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa zainspiruje rynek globalny poprzez zademonstrowanie możliwości odnawialnych materiałów o obiegu zamkniętym i stworzenie tempa do osiągnięcia gospodarki o obiegu zamkniętym.??

 

PS: Powyższe informacje pochodzą z oficjalnej strony Sabic.

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Mr. Justin
Tel : 86-13925273675
Pozostało znaków(20/3000)