Wyślij wiadomość

Życzę wam spokojnego i zdrowego festiwalu!

June 7, 2024

najnowsze wiadomości o firmie Życzę wam spokojnego i zdrowego festiwalu!

Życzę wam spokojnego i zdrowego festiwalu!

 

 

 

Festiwal Łodzi Smokiej

 

Festiwal Łodzi Smokiej (Duanwu Festival, Duānwǔ Jié, Double Fifth, Tuen Ng Jit) to tradycyjne święto upamiętniające życie i śmierć słynnego chińskiego uczonego Qu Yuan (Chu Yuan).Festiwal odbywa się w piąty dzień piątego miesiąca według chińskiego kalendarza księżycowo-słonecznego..

 

najnowsze wiadomości o firmie Życzę wam spokojnego i zdrowego festiwalu!  0

 

Co robią ludzie?
Festiwal Łodzi Smokiej to święto, podczas którego wielu z nich je knedle ryżowe (zongzi), pije wino realgar (xionghuangjiu) i ściga się łodziami smokowymi.Inne zajęcia obejmują zawieszenie ikon Zhong Kui (mitycznej postaci stróżów), powiesić szczeniak i kalamus, spacerować, pisać zaklęcia i nosić perfumy.

 

Wszystkie te czynności i gry, takie jak robienie jajka w południe, były uważane przez starożytnych za skuteczny sposób zapobiegania chorobom, złu, a jednocześnie promowania dobrego zdrowia i dobrego samopoczucia.Ludzie czasami noszą talizmany, by odpierać złe duchy, albo mogą powiesić zdjęcie Zhong Kui., stróż przed złymi duchami, na drzwiach ich domów.

 

W Republice Chińskiej święto to obchodzono również jako "Dzień Poetów" na cześć Qu Yuan, który jest znany jako pierwszy chiński poeta.Chińscy obywatele tradycyjnie wrzucają do wody liście bambusa wypełnione gotowanym ryżem i jest również zwyczajem jeść tzungtzu i knedle ryżowe.

 

Życie publiczne
Festiwal był od dawna obchodzony jako święto kulturowe w Chinach.Dopiero w 2008 roku Festiwal Łodzi Smokiej został uznany za tradycyjny i ustawowy dzień wolny w Chińskiej Republice Ludowej..

 

Wydarzenia
Wielu uważa, że festiwal smoka pochodzi z starożytnego Chin w oparciu o samobójstwo poety i męża stanu z królestwa Chu, Qu Yuan w 278 rpne.

 

Festiwal upamiętnia życie i śmierć słynnego chińskiego uczonego Qu Yuan, który był lojalnym ministrem króla Chu w III wieku p.n.e.Mądrość Qu Yuan'a i jego intelektualne sposoby antagonizowały innych urzędników dworuW czasie swego wygnania, Qu Yuan skomponował wiele wierszy, aby wyrazić swój gniew i smutek wobec swego suwerena i ludzi.

 

Qu Yuan utopił się przymocując ciężki kamień do piersi i skacząc do rzeki Miluo w 278 r. p.n.e. w wieku 61 lat.Ludzie z Chu próbowali go uratować wierząc, że Qu Yuan był honorowym człowiekiem.Każdego roku obchodzony jest Festiwal Łodzi Smoków, aby upamiętnić tę próbę ratowania Qu Yuan.

 

Mieszkańcy zaczęli tradycję rzucania gotowanego ryżu w rzekę dla Qu Yuan.inni wierzyli, że ryż uniemożliwi rybom w rzece zjedzenie ciała Qu Yuan.Początkowo miejscowi postanowili zrobić zongzi w nadziei, że zatonie w rzece i dotrze do ciała Qu Yuan.Tradycja owinięcia ryżu w liście bambusa, aby zrobić zongzi zaczęła się w następnym roku..

Skontaktuj się z nami
Osoba kontaktowa : Mr. Justin
Tel : 86-13925273675
Pozostało znaków(20/3000)